0_Maqedoni.Portal0_Web_Përzgjedhja e redaktoritMakedonija.SlajderPolitikëShoqëri

Zaev: Nuk mendoj se është gabim nënshkrimi i Marrëveshjes me Bullgarinë 

Kryeministri Zoran Zaev sot deklaroi se nuk mendon se është gabim nënshkrimi i Marrëveshjes me Bullgarinë, por konsideron se kjo është jashtëzakonisht e drejtë që vendi të lidhë marrëveshje, duke e vlerësuar atë si një akt historik dhe përfitim. Pritjet e tij janë që politikat e ardhshme në periudha të arsyeshme, jashtë aktiviteteve zgjedhore, të sjellin një zgjidhje, e cila është me interes për të dyja popujve dhe të dyja vendeve.

Back to top button
Close
Close