0_Maqedoni.Portal0_Web_Ballina - SllajderPartitë politikePolitikëVideo deklaratë

Zaev nga Kongresi i 25-të i LSDM-së: Kemi identitet të pranuar kombëtar maqedonas nga e gjithë bota, gjuha maqedone është shënuar në kartën tonë personale në KB

Pas zgjidhjes së kontestit me Greqinë midis dy shteteve, në Marrëveshjen me Bullgarinë, pas kthimit reformues demokratik në vend, u hapën dyert e perspektivave euroatlantike. Sot jemi anëtarja e 30-të e NATO-s, realizuam një nga dy qëllimet më të mëdha strategjike në shtet dhe jemi të barabartë me 29 vendet tjera anëtare të lidhjes më të fuqishme ushtarake-të sigurisë, theksoi sot kryetari i LSDM-së Zoran Zaev në Kongresin e 25-të të partisë i cili është edhe kongresi i parë digjital në vend.

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close