0_Web_Насловна-слајдер0_Македонија.ПорталПолитика

Заев: Нема причина за одложување на пописот

Премиерот Зоран Заев не гледа причина да се одложи спроведувањето на пописот, бидејќи, како што нагласи, тој се организира по сите протоколи за заштита. Резултатите од овој попис, според него, се исклучително важни за економската иднина на државата, и затоа тој треба да се спроведе.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close