0_Maqedoni.Portal0_Web_Ballina - SllajderMakedonija.SlajderPolitikë

Zaev: Në shkurt priten sasitë e dakorduara të vaksinave me Fajzer, ndërsa këto ditë edhe dy-tre mijë vaksinat e para nga 8.000 të dakorduara me Serbinë

- Këto ditë pritet të arrijnë dy-tre mijë vaksinat e para nga 8.000 të dakorduara nga vaksinat serbe nga Fajzer të cilat definitivisht janë harmonizuar dhe dakorduar politikisht. Javën e ardhshme priten edhe informacionet e para për sasitë e para përmes sistemit KOVAKS, ndërsa në shkurt priten vaksinat të cilat janë kontraktuar direkt me kompaninë "Fajzer" deklaroi sonte kryeministri Zoran Zaev.

Lajmi është i kapshëm për parapaguesit e ueb- servisit të MIA-s.
Logojuni ose kontaktoni sektorin e marketingut për më shumë informacione.

Daniela Dimovska 075 284 502
Jovanka Jankoska 075 280 297
Vida Dimova 075 284 506
Back to top button
Close
Close