0_Македонија.ПорталMakedonija.SlajderПолитика

Заев на видеоконференција со Вучиќ и Рама

Премиерот Зоран Заев денеска ќе одржи трилатерална средба со претседателот на Република Србија, Александар Вучиќ, и премиерот на Република Албанија, Еди Рама, во рамките на иницијативата за напредна регионална соработка.

Back to top button
Close
Close