КултураОпштество

Заев на средбата со секретарот на Фондацијата „Небрегово“: Спомен домот на Конески да биде редовна дестинација на ученичките екскурзии

Премиерот Зоран Заев го прими секретарот на Фондацијата за македонски јазик „Небрегово“ Атанас Конески, соопшти Прес- службата на владата.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close