0_Македонија.ПорталMakedonija.SlajderПолитика

Заев на средба со Туск: Европската народна партија е силен поддржувач на европската перспектива на С. Македонија

Премиерот Зоран Заев заедно со заменик-претседателот на Владата за европски прашања Никола Димитров, во Атина се сретнаа со Доналд Туск, претседател на Европската народна партија и поранешен претседател на Европскиот совет.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close