0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталВидео изјаваПолитика

Заев на средба со министерот за одбрана на Кина разговарал и за испораката на вакцините „Синофарм“

 Премиерот Зоран Заев прими делегација на Министерството за одбрана на Народна Република Кина предводена од министерот за одбрана, генерал Веи Фенгхе,  на која апелирал тој да пренесе до надлежните институции во НР Кина дека Северна Македонија очекува да се забрза испораката на набавката од 200 000 вакцини од компанијата „Синофарм“ за да бидат вклучени во процесот на имунизацијата во земјава која ќе почне утре.

Back to top button
Close
Close