0_Македонија.ПорталПолитикаПолитички партии

Заев на средба со лидерот на СПД Борјанс: Силна и недвосмислена поддршка за европските интеграции на Северна Македонија

Претседателот на СДСМ Зоран Заев денеска во Берлин се сретна со лидерот на Социјалдемократската партија на Германија (СПД), Норберт Волтер Борјанс, на која како што информираат од партијата, било разговарано за повеќе актуелни теми, како справувањето со пандемијата од Ковид 19, процесот на интеграција на Република Северна Македонија во ЕУ, како и за соработката меѓу Сојузна Република Германија и Северна Македонија.

Back to top button
Close
Close