0_Македонија.ПорталMakedonija.SlajderОпштествоПолитика

Заев на Фејсбук: Самитот 2021 на Северноатланскиот совет се одржува во клучен момент за нашата колективна безбедност

Започна работата на пленарната седница на Северноатлантскиот совет на НATO Самитот 2021. Овој Самит се одржува во клучен момент за нашата Алијанса и за нашата колективна безбедност. Во ерата на новите поместувања на глобалната безбедносна сцена, ги засилуваме нашите позиции наспроти предизвиците, за заедно да донесеме одлуки на стратешко ниво за понатамошно прилагодување на НАТО, напиша денеска на Фејсбук премиерот Зоран Заев.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close