0_Web_Избор на уредникот0_Web_Насловна-слајдер0_Македонија.ПорталMakedonija.SlajderПолитика

Попис ќе има во април бидејќи тоа е неопходно за развојот на државата, нагласи премиерот

Попис ќе има идната година во април бидејќи тоа е неопходно за развојот на државата. Пописот не смее и нема да зависи од волјата на политичките партии и лидери, напиша вечерва премирот Зоран Заев на својот Фејсбук профил.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close