0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталMakedonija.SlajderПолитика

Заев – Мурати: Независноста на судските институции е основен предуслов за владеење на правото и правната држава

Актуелните прашања од сферата на уставното судство и правосудството, беа тема на разговор на денешната средба на премиерот Зоран Заев и претседателот на Уставниот суд, Сали Мурати.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close