0_Македонија.ПорталВидео изјаваПолитика

Заев – Мицотакис: Економските односи меѓу двете земји бележат нагорен тренд, има потенцијал за уште поголема соработка

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија Зоран Заев вечерва оствари средба со премиерот на Република Грција Кирјакос Мицотакис, на маргините на Самитот во Солун.

Back to top button
Close
Close