0_Македонија.ПорталMakedonija.SlajderПолитика

Заев – Мицотакис: Договорот од Преспа донесе решенија кои значат пријателство, прогрес и економија

Договорот од Преспа донесе решенија кои значат пријателство, прогрес и економија, заклучија премиерот Зоран Заев со грчкиот колега Киријакос Мицотакис на средбата во Владата во Атина.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close