0_Web_Избор на уредникот0_Web_Насловна-слајдерMakedonija.SlajderОпштествоПолитикаХроникаХроника.Портал

Заев: Мијалков се пријави во ЈО, правдата е обезбедена, ќе ја има и повеќе и почесто

Премиерот Зоран Заев преку својот фејсбук-профил информира дека поранешниот директор на УБК Сашо Мијалков се пријавил во Обвинителството за организиран криминал и оти обезбеден е неговиот домашен притвор.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close