0_Web_Избор на уредникот0_Web_Насловна-слајдер0_Македонија.ПорталMakedonija.SlajderЛинк во живоПолитика

Заев: Мијалков немаше друг избор, го стори она што беше неизбежна опција, да замине во притвор

Сашо Мијалков немаше друг избор и го стори она што му беше неизбешна опција, се пријави во Јавното обвинителство за организиран криминал и со тоа е обезбеде неговиот притвор, рече премиерот Зоран Заев вечерва пред Владата.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close