0_Maqedoni.PortalMakedonija.SlajderShoqëri

Zaev me letër drejtuar Bartolomeut: Ortodoksët në vendin tonë meritojnë pavarësinë kishtare dhe autoqefalinë e KOM – PO

Kryeministri Zoran Zaev i dërgoi letër patriarkut ekumenik Bartolomeu në të cilën edhe njëherë kërkoi prej tij të angazhohet për njohjen e statusit autoqefal të Kishës Ortodokse të Maqedonisë - Patrikanës së Ohrit. 

Back to top button
Close
Close