0_Web_Актуелно0_Македонија.Портал0_Спорт.ПорталПолитикаСпортФудбал

Заев: Македонскиот фудбал е национална гордост

„Македонскиот фудбал е национална гордост. Милиони срца на секој натпревар биеја во ист ритам за македонската фудбалска репрезентација. Благодарност до сите наши навивачи, покажавме што значат гордост и европски манири среде Европа. Европа знае, Европа виде – е тука, гласна, силна, на терен и на трибини. Еден тим, една држава, едно општество“, напиша премиерот Зоран Заев на Фејсбук.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close