0_Maqedoni.Portal0_Web_Ballina - Sllajder0_Web_Përzgjedhja e redaktoritMakedonija.SlajderPolitikëVideo

Zaev-Lofven në Stokholm: Mbështetje e fuqishme nga Mbretëria Suedeze për integrimet evropiane

 Mbështetje për integrimet evropiane të Republikës të Maqedonisë së Veriut sot në Stokholm shprehu kryeministri i Mbretërisë Suedeze Stefan Lofven në takimin me kryeministrin Zoran Zaev dhe ministren e Mbrojtjes Radmilla Shekerinska. Lofven ka konstatuar  se vendi ynë  ka bërë  progres reformues të dukshëm në pjesën e gjyqësisë, luftës kundër korrupsionit, marrëdhënieve të mira fqinjësore dhe se ajo duhet të vlerësohet me një hap nga eurointegrimet.

Back to top button
Close
Close