0_Maqedoni.Portal0_Web_Ballina - SllajderMakedonija.SlajderPolitikë

Zaev- Kurc: Kemi obligim të përbashkët ta sigurojmë të ardhmen evropiane të Ballkanit Perëndimor

Kryetari i Qeverisë së Republikës së Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev i shoqëruar nga zëvendëskryeministri i Qeverisë për Çështje Evropiane, Nikolla Dimitrov sot ka realizuar takim bilateral me kancelarin austriak dhe nikoqir i Samitit për Ballkanin Perëndimor në Vjenë, Sebastian Kurc.

Back to top button
Close
Close