БизнисБизнис.ПорталБизнис.СлајдерЕкономијаПолитика

Заев – Копач: Политиките на Владата за обновливи извори ја имаат поддршката од Секретаријатот на Енергетската заедница

Премиерот Зоран Заев денеска оствари средба со директорот на Секретаријатот на Енергетската заедница, Јанез Копач, на која, како што информираат од Владата, била изразена благодарност за поддршката што ја дава Секретаријатот за имплементација на законодавството во делот на енергетиката. Како што се наведува во соопштението од Владата, позитивно бил оценет напредокот во реформите во легислативниот дел, во насока на имплементација на Третиот енергетски пакет на законодавството на Европската Унија.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close