Kultura.SlajderКултураКултура.Портал

Заев: Конкурсот за директор на Струмичкиот културен центар е законски, верувам дека ќе се изнајде решение 

Конкурсот е законски, конкурираат луѓе, веројатно перцепцијата била дека директор мора да биде лице од Домот на културата и тука се јавува проблемот. Убеден сум дека низ разговор и дијалог ќе се изнајде решение и Домот на културата во Струмица ќе продолжи со предизвиците, рече премиерот Зоран Заев денеска во одговор на новинарско прашање за назначувањето на новиот директор на НУЦК „Антон Панов“. 

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close