0_Web_Насловна-слајдер0_Македонија.ПорталMakedonija.SlajderПолитика

Заев: Комисијата е комплетно стручна, професионална, апелирам до опозицијата на одговорно однесување

Премиерот Зоран Заев изјави дека Владата е целосно посветена со сите свои капацитети на справување со ковид-кризата и во здравствениот и економскиот сегмент и смета дека со целосно почитување на новите мерки кои синоќа ги усвои Парламентот и одговорно однесување на сите, мерките ќе дадат резултати во справување со кризата.

Back to top button
Close
Close