0_Македонија.ПорталПолитика

Заев-Која: Република Северна Македонија придонесува за домашната и регионалната безбедност, поддршка за напредокот

Актуелната политичка ситуација во нашата држава во пресрет на изборите била темата на денешната средба на премиерот Зоран Заев со шефот на Мисијата на ОБСЕ во земјава, амбасадорот Клеменс Која.

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close