0_Maqedoni.Portal0_Web_AktualeMakedonija.SlajderPolitikëVideo deklaratë

Zaev – Kluge: Dinamizmi i procedurës për marrjen e vaksinave për të gjitha vendet është shprehje e miqësisë dhe solidaritetit

Kryeministri Zoran Zaev, bashkë me zëvendëskryetarin e Qeverisë i ngarkuar për çështje evropiane, Nikolla Dimitrov dhe ministrin e Shëndetësisë, Venko Filipçe, përmes video-konferencës realizuan takim me drejtorin rajonal të Organizatës Botërore të Shëndetësisë (OBSH) për Evropë, Hans Kluge dhe me përfaqësuesit e OBSH-së.

Back to top button
Close
Close