0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталMakedonija.SlajderВидео изјаваПолитика

Заев-Клуге: Динамизирањето на постапката за добивање на вакцини за сите земји е израз на пријателство и солидарност

Премиерот Зоран Заев, заедно со вицепремиерот за европски прашања Никола Димитров и министерот за здравство Венко Филипче преку интернет-конференциска врска одржа состанок со регионалниот директор на Светската здравствена организација (СЗО) за Европа, Ханс Клуге и сo претставници на СЗО.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close