0_Maqedoni.Portal0_Web_Ballina - Sllajder0_Web_Përzgjedhja e redaktoritMakedonija.SlajderPolitikëVideo deklaratë

Zaev: Kemi bërë hap serioz në bisedimet për shtetësinë me Aleancën dhe Alternativën

Kryeministri Zoran Zaev, pas takimi në Kuvend me liderët e Aleancës për Shqiptarët dhe Alternativës, Ziadin Selën dhe Afrim Gashin, deklaroi se ata kishin bërë progres të suksesshëm dhe hap serioz përpara të bazuar në analizën që do të bëjnë ekspertët, do të jemi në gjendje të përfundojmë me zgjidhjen ligjore për shtetësitë.

Back to top button
Close
Close