0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталБизнисБизнис.ПорталЕкономијаПолитика

Заев: Капиталните инвестиции носат придобивки за економијата и за државата

Премиерот Зоран Заев на денешната онлајн средба со заменик-амбасадорот на Германија во земјава, Ото Граф, двајца претставници на Германското друштво за интернационална соработка (ГИЗ), директорот Давид Оберхубер и раководителката на портфолиото на ГИЗ Соња Андонова и вицепремиерот Фатмир Битиќи ја истакнал важноста на капиталните инвестиции, кои, како што рекол, носат придобивки за економијата и за државата.

Back to top button
Close
Close