0_Maqedoni.Portal0_Web_Ballina - SllajderMakedonija.SlajderPolitikëVideoVideo deklaratë

Zaev: Ju dëshiroj vit të suksesshëm ekonomik dhe integrues, shëndet dhe disponim të mirë

Arrijmë në fund të njërës nga vitet më të rëndësishme dhe më të ndjeshme për vendin tonë. Vit i integrimeve. T'i bëjmë realitet dëshirat dhe qëllimet tona - vend të qetë dhe stabil, në aleancë edhe me anëtarësimin në NATO dhe BE, Maqedoni globale dhe të drejtë me ekonomi qël funksionon për gjithkënd. Ju dëshiroj vit të suksesshëm ekonomik dhe integrues, shëndet dhe disponim të mitë, thotë në fjalimin e Vitit të ri drejtuar qytetarëve kryetari i Qeverisë së Republikës së Maqedonisë, Zoran Zaev.

Back to top button
Close
Close