0_Maqedoni.Portal0_Web_AktualeMakedonija.SlajderPolitikëVideo

Zaev-Jansha: Bashkëpunimi i ndërsjellë dhe mbështetja e të dy vendeve është investim në të ardhmen evropiane të Maqedonisë së Veriut

Kryeministri Zoran Zaev, në margjinat e Samitit të NATO-s në Bruksel, realizoi takim me kryeministrin e Republikës së Sllovenisë, Janez Jansha,  në të cilën shprehu falënderim për mbështetjen e vazhdueshme të Sllovenisë në procesin e eurointegrimit të vendit tonë, e cila edhe njëherë ishte riafirmuar  në sesionin e fundit të procesit Bërdo-Brioni me deklaratën për vlerën e zgjerimit të BE-së me vendet e Ballkanit Perëndimor.

Back to top button
Close
Close