0_Македонија.ПорталMakedonija.SlajderВидео изјаваПолитика

Заев: Итно треба да се одблокира европскиот пат, но, преговори за македонскиот идентитет не се опција

Премиерот Зоран Заев, заедно со вицепремиерот задолжен за европски прашања Никола Димитров, министерот за надворешни работи Бујар Османи и шефицата на Постојаната мисија на Северна Македонија во ЕУ Агнеза Руси-Поповска, денеска во Брисел оствари средба со претседателот на Европскиот Парламент Давид Сасоли.

Back to top button
Close
Close