0_Македонија.ПорталBiznis.SlajderБизнисБизнис.ПорталЕкономија

Заев: Инвестицијата на „М6 Аграр“ и „Тиквеш“ создава услови за производство на квалитетни македонски вина за освојување на светските пазари

Премиерот Зоран Заев на покана на компанијата „М6 Аграр“ и Винарската визба „Тиквеш“, денеска присуствуваше на промоцијата на новата инвестиција на овие компании кои се дел од Групацијата М6.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close