0_Спорт.ПорталMakedonija.SlajderSport.SlajderСпортФудбал

Заев и Руте заедно ги бодрат македонските и холандските фудбалери во Амстердам

Премиерот Зоран Заев и холандскиот премиер Марк Руте попладнево на стадионот во Амстердам заедно го следат напреварот меѓу фудбалските репрезентации на С Македонија и Холандија во рамки на 3. коло од Групата Ц на ЕВРО 2020.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close