0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталОпштество

Заев и Царовска на две јавни расправи за реформи во стручното образование

Премиерот Зоран Заев придружуван од министерката за образование и наука Мила Царовска денеска во Богданци и Струмица ќе учествува на јавни расправи за реформите во средното стручно образование, заедно со градоначалници, претставници на Министерството за образование и наука, директори на средни стручни училишта и претставници на компании.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close