0_Македонија.ПорталBiznis.SlajderБизнисБизнис.ПорталЕкономија

Заев и Ангеловска: Буџетот е реален и израз на крупните политики и храбри одлуки

Премиерот Зоран Заев кој вечерва заедно со министерката за финансии Нина Ангеловска гостуваше во емисија на Македонската телевизија рече дека буџетот за 2020 година е скроен на едно оптимално ниво и оти проекциите се резултат на добрите економски политики.

Back to top button
Close
Close