0_Web_Насловна-слајдер0_Македонија.ПорталПолитика

Заев -Хоти: Меѓувладината седница ќе даде позитивен импулс во односите меѓу двете држави

Северна Македонија и Косово имаат одлични билатерални односи и добра трговска размена, а одржувањето на првата меѓувладина седница ќе биде дополнителен импулс за натамошен развој  и интензивирање на меѓусебните односи, оценија премиерите на двете земји Зоран Заев и Авдулах Хоти на заедничка прес-конференција во Скопје.

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close