0_Maqedoni.Portal0_Web_Ballina - Sllajder0_Web_Përzgjedhja e redaktoritMakedonija.SlajderPolitikë

Zaev: Historia dhe perspektiva e BE-së duhet t’i afrojë, e jo t’i ndajë Maqedoninë e Veriut dhe Bullgarinë

Është në interes edhe të Shkupit edhe Sofjes të zbatohet plotësisht Marrëveshja e Miqësisë dhe të tejkalohen mosmarrëveshjet, ndërsa Maqedonia e Veriut dhe i gjithë rajoni të jenë pjesë e BE-së. Ne trashëguam një situatë që nuk ishte në favor të miqësisë midis maqedonasve dhe bullgarëve. Është më lehtë ta lëmë situatën kështu ose ta përkeqësojmë, por duhet të jemi trima dhe t'i bëjmë gjërat më mirë. Unë pretendoj që të dy popujt janë shumë të afërt dhe e duan më të mirën për njëri-tjetrin", theksoi kryeministri Zoran Zaev në intervistë për BGNES.

Lajmi është i kapshëm për parapaguesit e ueb- servisit të MIA-s.
Logojuni ose kontaktoni sektorin e marketingut për më shumë informacione.

Daniela Dimovska 075 284 502
Jovanka Jankoska 075 280 297
Vida Dimova 075 284 506
Back to top button
Close
Close