0_Македонија.Портал0_Спорт.ПорталМакедонија.СлајдерОпштествоСпорт

Заев го прими олимпиецот Георгиевски: Владата ја дополни одлуката за паричната награда и таа сега изнесува 2 милиони и 600 илјади денари

Премиерот Зоран Заев го прими носителот на сребрениот медал на Летните олимписки игри во Токио во теквондо Дејан Георгиевски, кој беше во придружба на тренерите Дарко Костовски и Борче Костовски.

Back to top button
Close
Close