0_Maqedoni.Portal0_Web_AktualePolitikë

Zaev: Gjithmonë do të bëjmë hapa miqësorë ndaj fqinjëve, por asnjëherë në llogari të identitetit dhe dinjitetit tonë

Gjithmonë do të jemi në anën e cila paraqiti hapa miqësorë të cilat hapin perspektiva për marrëdhëniet e ndërsjella me fqinjët, duke e përfshirë edhe Bullgarinë, por asnjëherë për llogari të kësaj nuk do të lejojmë që të negociohet për identitetin tonë si maqedonas të cilët e flasin gjuhën maqedonase, theksoi kryeministri Zaev në intervistën për radion Kanal 77.

Lajmi është i kapshëm për parapaguesit e ueb- servisit të MIA-s.
Logojuni ose kontaktoni sektorin e marketingut për më shumë informacione.

Daniela Dimovska 075 284 502
Jovanka Jankoska 075 280 297
Vida Dimova 075 284 506

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close