0_Maqedoni.Portal0_Web_Aktuale0_Web_Përzgjedhja e redaktoritMakedonija.SlajderPolitikëShoqëri

Zaev, Filipçe dhe Xuo: Në vend tani ka numër të mjaftueshëm dhe vaksina të sigurta për imunizim të papengueshëm masiv

Kryeministri Zoran Zaev I shoqëruar nga ministri I Shëndetësisë, Venko Filipçe dhe ambasadori I RP të Kinës në Maqedoninë e Veriut, Xhang Xuo sot e vizituan pikën vaksinuese në poliklinikën “Jane Sandanski” ku biseduan me qytetarët të cilët po vaksinohen intensivisht dhe me personelin mjekësor I cili po e kryen procesin e vaksinimit.

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close