0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталMakedonija.SlajderПолитика

Заев: ЕУ бара ветингот прво да се осмисли, па да се спроведе

За спроведување на ветингот во судството ЕУ бара прво да се најдат начините тоа да се осмисли, па да се спроведе, гледајќи го искуството на Албанија каде беа испразнети повеќе од 200 места кои не можеа потоа да се поплнат, изјави премиерот Зоран Зоран.

Back to top button
Close
Close