0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталПолитика

Заев до борците од првите линии со Ковид-19: Сите сме ви должни и благодарни

Премиерот Зоран Заев денеска на состанок преку видео врска, со претставниците на министерствата за здравство, внатрешни работи и за одбрана, како и припадниците на Црвениот Крст и Противпожарната бригада, кои изминатата година беа во првите редови во борбата и справување со кризата која произлезе од КОВИД-19, се заблагодарил за  придонесот во успешното менаџирање со кризата, информира владината прес-служба.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close