0_Web_Избор на уредникот0_Web_Насловна-слајдер0_Македонија.ПорталДописници СветПолитика

Заев, Димитров и владина делегација денеска во Атина

Претседателот на Владата Зоран Заев и заменик-претседателот на Владата задолжен за европски прашања Никола Димитров ќе учествуваат на шестиот Делфи економски форум во Атина, а во текот на денешниот и утрешниот ден ќе се сретнат и со претставници на грчкиот државен врв, јави дописничката на МИА од Атина.

Back to top button
Close
Close