0_Maqedoni.Portal0_Web_AktualeMakedonija.SlajderPolitikëShoqëri

Zaev dhe Bërnz në Vratnicë u përkulën para përmendores së pesë pilotëve amerikanë

Me rastin e 9 Majit, Ditës së fitores ndaj fashizmit në Luftën e Dytë Botërore, kryetari i Qeverisë së Republikës së Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev, së bashku me ambasadoren e SHBA-së në vend Kejt Meri Bërnz dhe përfaqësues të Lidhjes së luftëtarëve është përkulur para përmendores së ngritur për nder të pesë pilotëve amerikanë, në fshatin Vratnicë, Tetovë.

Back to top button
Close
Close