0_Македонија.ПорталМакедонија.СлајдерПолитика

Заев-Ципрас: Придобивките од Договорот од Преспа се препознаени и од чинителите кои имаа сомнежи

Премиерот Зоран Заев и вицепремиерите за европски и за економски прашања Никола Димитров и Фатмир Битиќи остварија средба со поранешниот премиер на Грција и актуелен лидер на политичката партија Сириза, Алексис Ципрас во Атина.

Back to top button
Close
Close