0_Web_Насловна-слајдер0_Македонија.ПорталВидео изјаваПолитика

Заев: Целта е Планот да спречува корупција на актуелната власт, но да ги открива и коруптивите инсталации на режимското владењее пред оваа власт

Нема повеќе чување предмети по фиоки. Секој судски предмет мора да има брза разрешница. Влегуваме во целосно екипирање и дигитализација на Јавното oбвинителство како и истражните центри во рамки на основните јавни обвинителства со оперативни истражни центри за сите 23 основни јавни обвинителства во државата, заедно со Основното јавно обвинителство за организиран криминал и корупција.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close