0_Web_Насловна-слајдер0_Македонија.ПорталMakedonija.SlajderПолитика

Заев: Бугарија да покаже европска големина и да го продолжиме процесот за членство во ЕУ

Премиерот Зоран Заев верува дека ќе се најде решение за отворените прашања со Бугарија  и упатува порака директно, до претседателот Румен Радев и до техничката Влада во Софија да покажат европска големина кон еден од своите први соседи, Северна Македонија да дадат шанса да го продолжи процесот за членство во ЕУ.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close