0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталПолитика

Автопатот кон Косово ќе стартува на почетокот на наредната година, вели Заев

Запрвата делница од два километри е завршен тендерот, победи Гранит, втората делница е во фаза на завршување на експропријациа каде што треба да го решиме со Генераштабот на Армијата на Република Северна Македонија за поранешниот полигон кој се наоѓа на таа делница, а во мометот се решаваат оние 600 метри меѓу граничниот премин, како да бидат покриени од ИПА компонентата, информираше денеска премиерот Зорен Заев на заедничката прес-конференција со косовскиот колега Aвдулах Хоти кој е во официјална посета на нашата земја.

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close