0_Maqedoni.Portal0_Web_Ballina - SllajderMakedonija.SlajderPolitikë

Zaev: As më herët, e as tani, mbiemri “maqedonas” nuk është problem dhe ai mbetet në procesverbalet e Komisionit të përbashkët historik

As më herët, e as tani mbiemri "maqedonas" nuk është problem dhe kjo mbetet në procesverbalet e Komisionit të përbashkët multidisiplinar ekspert historik mes Maqeodnisë së Veriut dhe Bullgarisë. Ky është mbiemër i identitetit dhe identiteti i jonë nuk është i kontestueshëm, dhe asnjherë nuk do të lejojmë që kushdoqoftë ta kontestojë, deklaroi sot kryeministri Zoran Zaev, në fshatin Stajkovci, me rastin e ndërtimit të sallës së re sportive.

Lajmi është i kapshëm për parapaguesit e ueb- servisit të MIA-s.
Logojuni ose kontaktoni sektorin e marketingut për më shumë informacione.

Daniela Dimovska 075 284 502
Jovanka Jankoska 075 280 297
Vida Dimova 075 284 506
Back to top button
Close
Close