0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталMakedonija.SlajderВидеоПолитика

Заев – Јанша: Заемната соработка и поддршка на двете земји е влог во европската иднина на С Македонија

Премиерот Зоран Заев, на маргините на Самитот на НАТО во Брисел, оствари средба со премиерот на Република Словенија, Јанез Јанша, на која изрази благодарност за континуираната поддршка на Словенија за процесот за евроинтеграцијата на нашата земја, која уште еднаш беше реафирмирана на последната сесија на процесот Брдо-Бриони со декларацијата за важноста за проширување на ЕУ со земјите од Западен Балкан.

Back to top button
Close
Close